Buty dziecięce: czy tanie buty są równie dobre, co drogie?

Dzieci powinny mieć przede wszystkim wygodne buty. Większość rodziców na pewno zgodzi się z tym stwierdzeniem. Czy tanie buty mogą być równie dobre jakościowo co te drogie? Czy cena równa się jakości, czy to po prostu chwyt marketingowy? Co tak naprawdę sprawia, że buty są dobre dla dzieci? Istnieje ogromna różnica między cenami metek na obuwiu dziecięcym. Ceny wahają się od najwyższych do najniższych w zależności od modelu i marki. Jednak czy drogie buty są zawsze lepsze niż te tanie? I skąd wiedzieć, czy dane buty są wystarczająco dobre dla naszego dziecka?

Skoncentruj się na bucie dziecka — nie na metce

Większość dzieci nie dba o to, czy buty pochodzą z ekskluzywnej marki, czy z supermarketu. Zdecydowanie częściej rodzice zwracają na to większą uwagę. Może dlatego, że chcą, aby ich dzieci miały wszystko, co najlepsze. Jednak, czy tylko drogie buty są dobre? Nie. Najważniejszą rzeczą jest to, żeby but leżał dobrze na stopie dziecka. Czasami cena i jakość są powiązane, ale nie zawsze. Rodzice często po prostu płacą dużo więcej za samą metkę z logo znanej firmy. Cena nie jest wyznacznikiem jakości. Zamiast na metkę warto spojrzeć na podeszwę i ocenić jej elastyczność. Podeszwa powinna być cienka, a także elastyczna na wszystkie strony. But powinien być również przestronny zarówno w miejscu palców, jak i w okolicach kostki. Materiał powinien być elastyczny i powinien oddychać. Dziecko powinno czuć się w butach swobodnie i nic nie powinno go uwierać. But, który zawiera wszystkie te cechy, jest odpowiedni i dobry jakościowo, bez względu na cenę.

Tanie buty dziecięce mogą być dobrym pomysłem

Tanie buty bardzo często są równie dobrej jakości, co te drogie, czasem nawet lepszej. Wiadomo, że dziecko rośnie, a buty, które aktualnie nosi, za chwilę będą za małe. Dzieci dużo czasu spędzają na dworze, na boisku,  na placu zabaw. Aktywnie wykorzystuje swój czas. Kiedy buty się zniszczą, rodzicom nie będzie żal kupić im nowych, bo wiedzą, że taka jest naturalna kolej rzeczy. Tanie buty nie są gorsze jakościowo i na pewno nie umniejszają dzieciakom zabawy. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy but pasuje do obu stóp dziecka. Zarówno gdy je kupujesz, jak i gdy dziecko w nich rośnie. Bardzo często się zdarza, że stopy dzieci rosną w różnym tempie i jedna stopa jest nieznacznie większa od drugiej. Zawsze kieruj się wielkością większej stopy. Lepiej, gdy but jest trochę za duży niż za mały Zainwestuj czas na wybór odpowiednich butów dziecięcych. Wybór właściwych butów dla twojego dziecka może chwilę zająć. Ważne, żeby buty były solidne i żeby dziecko było z nich zadowolone, a jeśli przy okazji są to tanie buty, to tylko kolejny plus.